Історія розвитку зернозбиральних комбайнів СLAAS.

Історія продукції.

Те, що в 1913 році почалося з виробництва солом’язів, сьогодні стало значимим в сільськогосподарській техніці і прославило марку CLAAS на весь світ. Погляньте на продукти, які зробили CLAAS тим, чим вона сьогодні є.

Від DOMINATOR до MEGA.

1970 - до наших днів.

DOMINATOR – прорив у новий вимір. 

CLAAS DOMINATOR став проривом у новий вимір у виробництві зернозбиральних комбайнів. У ті роки господарства та площі безперервно зростали, врожайність збільшувалася, а багато невеликих підприємств дедалі більше погоджувались з тим, що зовсім не обов’язково проводити збирання врожаю власними силами. Все це вимагало більш продуктивних зернозбиральних комбайнів та більшого комфорту для водія. У 1970 році компанія CLAAS здійснила ще одну революцію: її DOMINATOR 80 став першим комбайном, оснащеним 5 соломотрясами, а роком пізніше DOMINATOR 100 – 6 соломотрясами. Молотильний барабан шириною 1,32 м, що встановлюється на DOMINATOR 80 (1,58 м на DOMINATOR 100), заклав основу нових масштабів продуктивності.
Крім іншого, для DOMINATOR були розроблені такі технічні новинки, як інтенсивний соломотряс, 3-мірне очищення, жниварка CONTOUR та пізніше AUTO CONTOUR. З запуском DOMINATOR було повністю перероблено процес виробництва на заводі та впроваджено модульну технологію складання. Тепер вузли та модулі могли використовуватись на різних моделях з різною робочою шириною. Це дозволило значно знизити витрати та зменшити складські запаси на виробництві. Крім щорічної модернізації продукції, через тривалі проміжки часу весь модельний ряд зазнавав принципової переробки та вдосконалення.
Модель DOMINATOR протрималася на ринку неймовірно довго. Багато років вона була найбільш продаваною моделлю зернозбирального комбайна в Європі. Серед причин такого успіху можна назвати універсальність, продуктивність, надійність та комфорт керування.

1981 - 1995

COMMANDOR CS – продуктивна 8-циліндрова модель.

Для підвищення продуктивності великорозмірних зернозбиральних комбайнів фахівці компанії CLAAS у моделі CS замінили соломотряси на Cylinder-System (CS) із вісьмома сепараційними циліндрами. У 1981 році нова система була вперше представлена у моделі DOMINATOR 116 CS. У цьому комбайні, як і раніше, використовувався молотильний барабан (ширина 1,58 м). За барабаном знаходилися вісім сепараційних циліндрів з деками, розташованими нижче. Дека мала завдання відокремити максимальну кількість зерна від соломи. Солома потрапляла у сепараційні циліндри, а звідти до корпусу соломотрясу. Побудована за цією схемою подача забезпечувала рівномірний потік продукту. Зерна, що у тонкому шарі соломи, відокремлювалися ефективніше. Як відстань до дек, і частота обертання сепараційних циліндрів регулювалися залежно від продукту. Для розмежування машин із соломотрясами та циліндровою системою останні з 1986 року стали називатися COMMANDOR. Витончена система не змогла повністю реалізувати себе на ринку, хоча 1990 року на комбайні CLAAS COMMANDOR був навіть поставлений світовий рекорд зі збирання пшениці: 358 т за вісім годин. Зернозбиральні комбайни із системою CS випускалися компанією CLAAS приблизно до 1995 року.

1992 - до наших днів.

CROP TIGER – малюк на всі випадки життя. 

Навіть сьогодні у багатьох куточках світу сільське господарство займаються на найменших площах. Для економічного збирання врожаю із мінімальними втратами компанія CLAAS розробила CROP TIGER. Розробку моделі CROP TIGER було розпочато фахівцями CLAAS ще на початку 1980-х років. Її метою було сконструювати машину для збирання рису насамперед для азіатського ринку. CROP TIGER, що спочатку збирався в Індії, був спеціально розрахований на прибирання рису. Але завдяки постійному вдосконаленню сьогодні він із не меншим успіхом може використовуватись і в зерновому господарстві.

1993 - 2009

MEGA – велика продуктивність завдяки APS.

CLAAS MEGA збудовано на базі вже відомої моделі DOMINATOR. Розрізняє нову модель молотильна система MEGA. Вона складається з класичної молотильної системи CLAAS, доповненої прискорювачем із власною декою попередньої сепарації. Прискорювальний барабан, що знаходиться попереду, вирівнює потік, забезпечуючи рівний хід машини в умовах нерегулярної подачі. Дека дозволяє відокремлювати розсипні зерна, що легко обмолочуються, ще до молотильного барабана. Таким чином, молотильний барабан MEGA підвищив ефективність роботи молотильного механізму і розвантажив соломотряси, що знаходяться далі, збільшивши продуктивність на 30%.