Історія розвитку зернозбиральних комбайнів СLAAS.

Історія продукції.

Те, що в 1913 році почалося з виробництва солом’язів, сьогодні стало значимим в сільськогосподарській техніці і прославило марку CLAAS на весь світ. Погляньте на продукти, які зробили CLAAS тим, чим вона сьогодні є.

Від SENATOR до COMPACT.

1966 - 1982

SENATOR. MERCATOR. PROTECTOR – елегантні великорозмірні зернозбиральні комбайни.

З виходом на ринок моделі SENATOR зернозбиральні комбайни CLAAS набули нового дизайну. Були використані великорозмірні елементи облицювання та кришки з металу. Краї, що сходять назад, визначили контури нової машини, а зерновий бункер утворив одну лінію разом з обшивкою двигуна. Крім того, був видозмінений напис CLAAS, і машини утворювали одну лінію разом з обшивкою двигуна. Крім того, машини пофарбувалися в новий салатовий колір, який і до цього дня є відмінною рисою продукції CLAAS. SENATOR не тільки встановив нові акценти у зовнішньому вигляді, але й мав неабиякі характеристики. Так, серійне оснащення включало гідростатичну систему рульового керування. Компанія CLAAS стала першим виробником комбайнів, що впровадив у виробництво привід Powerband, який  відключався. Через рік після виходу SENATOR громадськості було представлено MERCATOR. Він мав меншу продуктивність у порівнянні з SENATOR. Запущений у 1968 році у виробництво PROTECTOR став молодшим та останнім представником сімейства великорозмірних зернозбиральних комбайнів. Він став бюджетною альтернативою у цьому модельному ряді та стандартно оснащувався незнйомною жниваркою шириною 2,70 м. У рамках подальшої модернізації всі ці моделі отримали ім’я MERCATOR. SENATOR перетворився на MERCATOR 70. Комбайни PROTECTOR стали називатися MERCATOR 60 та 50 та були пофарбовані в новий салатовий колір, який і до цього дня є відмінною рисою продукції CLAAS. SENATOR не тільки встановив нові акценти у зовнішньому вигляді, але й мав чудові характеристики. 

1967 - 1970

GARANT – буксирований поздовжньо-прямотковий комбайн. 

Зернозбиральний комбайн CLAAS GARANT, що буксирується, виконаний на базі молотильного механізму самохідного шасі MERCUR. Він часто використовувався у невеликих господарствах, але не витримав конкуренції із самохідними зернозбиральними комбайнами. У період із 1967 по 1970 рік було випущено майже 1000 машин. CLAAS GARANT став останнім виробленим компанією CLAAS буксированим зернозбиральним комбайном.

1967 - 1981

CONSUL/COSMOS/COMET/CORSAR – нові малюки.

Після того, як моделі CLAAS EUROPA та COLUMBUS завоювали сімейні фермерські господарства, ці моделі застаріли технічно та візуально. У 1967 році компанія CLAAS представила моделі CONSUL і COSMOS, а через рік – COMET і CORSAR. Всі зернозбиральні комбайни належать до однієї лінійки та відрізняються насамперед розміром. Так, CONSUL оснащувався чотирма соломотрясами, в той час, як інші моделі мали три таких механізми.

1981 - 1995

COMPACT – компактний комбайн для сімейних фермерських господарств 

Як компактний зернозбиральний комбайн для фермерських господарств у 1970 році був представлений CLAAS COMPACT. Моделі COMPACT 20, 25 і 30 були розроблені з нуля невеликі самохідні машини. Їхньою метою було зробити зернозбиральні комбайни доступними і для маленьких господарств. Комбайни, що пропонувалися за помірною для сімейних компаній ціною, випускалися з 1970 до 1981 року. Усього було вироблено понад 7000 таких машин.