Історія LEMKEN

Історія підприємства починається з 1780 року, коли засновник Вільгельм Лемкен побудував кузню у селі Біртен неподалік міста Ксантен. Через 24 роки родина Вільгельма запустила цілий завод з виробництва плугів, з якого і взяла свій початок компанія Lemken.
Головна | LEMKEN | Історія LEMKEN

З чого усе почалось?

Перші плуги з тавром Lemken почали вироблятися ще 1840 року. Спочатку виробництво велося у невеликій кузні, побудованій Вільгельмом Лемкеном у селі Біртен неподалік міста Ксантен у 1780 році.
Потреба сільського господарства у грунтообробних знаряддях зростала, зростало та його виробництво. У 1844 році на місці кузні з’явився завод із виробництва плугів Lemken. Минуло вже понад сто років, а нові плуги з характерним синім забарвленням так само інноваційні (фірмовий стиль цього сімейного підприємства).
Сім’я LEMKEN перед кузнею в Біртені
Компанія прогресивно розвивається протягом усього свого процесу встановлення, однак новим етапом у її розвитку став 1925 рік. Саме в цей час засновниками LEMKEN був отриманий патент на оборотний плуг з одноіменною назвою. Починаючи з цього моменту, головною ціллю компанії стало знайти можливість полегшити фермерську працю, адже до цього плуг необхідно було утримувати в борозні. Наприкінці 30-хх років, фабрика LEMKEN надавала робочі місця приблизно шістдесятьом робітникам – досить непоганий показник, який додатково свідчить про успішність її діяльності. Проте, керівництво компанії Лемкен не збиралося зупинятися на досягнутому. Темпи розвитку підприємства прискорювалися з кожним роком. В 1936 році гостро постало питання, відносно розширення фабрики. У зв’язку з цим компанія LEMKEN переїжджає з Биртена до Альпен, де починає розширювати підприємство.
Оборотний плуг Lemken
У зв’язку з розвитком техніки та появою тракторів, нові вимоги почали висуватися і до сільськогосподарського обладнання. У 1938 році з’являються плуги LEMKEN (Лемкен), які стали справжнім переворотом у сільськогосподарській техніці. Дані плуги були оснащені обертальними корпусами на окремих рамах. А керування ними виконувалося за допомогою ланцюгового механізму, який дозволяв опускати праву або ліву частину плугу без помічника.
У 1960 році, розпочинається використання триточкового навішування у розробці перших оборотних і загонних плугів. Плуги, які складалися з п’яти і чотирьох корпусів, під’єднувалися до тракторів, потужністю  до 100 к.с., та були оснащені новим навішуванням.
Оборотний чотрикорпусний плуг LEMKEN
На початку 70-х років під брендом Lemken на ринку стали з’являтися перші культиватори та комбіновані сільськогосподарські агрегати для передпосівної обробки ґрунту.
Компанія LEMKEN (Лемкен) не зупинилася на досягнутому. Вона й надалі підтримувала свій імідж новатора в сфері сільськогосподарської техніки. Так, у 1980 році компанією був представлений новий плуг «Опал» з центром регулювання «Optiquick». За допомогою даного механізму, можна налаштувати ширину захвату першого корпусу борони без бічного зносу. Цей запатентований винахід досі використовується на всіх навісних плугах.
У 1987 році на ринок вийшли перші серійні моделі оборотних плугів з безступінчатим регулюванням ширини захвату корпусів і вже відомою системою Optiquick від Lemken. Ринок дуже непогано сприйняв такі іновації, зараз майже кожен третій проданий плуг, незалежно від бренду, має безступінчасте регулювання ширини захоплення. Через чотири роки подібну можливість отримали і нові напівнавісні оборотні плуги VariDiamant.
Оборотний плуг LEMKEN Opal 090
Сьогодні компанія LEMKEN виготовляє наступні моделі плугів: Juwel (Ювель), EurOpal (ЄвроОпал), VariOpal (ВаріОпал), EuroDiamant (ЄвроДіамант), VariDiamant (ВаріДіамант), EuroTitan (ЄвроТитан), VariTitan (ВаріТитан), Tansanit (Танзаніт). Усі вони відрізняються своєю унікальною будовою і функціями. Однак, на трьох видах плугів: EurOpal, EuroDiamant,VariDiamant.
З 2005 року LEMKEN пропонує великий вибір техніки для професійного рослинництва.