50 років досягнень: історія самохідних комбайнів Jaguar від CLAAS

Поділитися:
CLAAS відзначає значний ювілей – 50 років з моменту випуску перших самохідних комбайнів Jaguar. Ця подія є не лише святковою, але й символічною, позначаючи незупинний прогрес та інновації в галузі збирання сільськогосподарських культур. Самохідні комбайни Jaguar від CLAAS завоювали довіру фермерів та сільгосппідприємств у всьому світі завдяки своїй високій продуктивності, надійності та передовим технологіям. Вони стали невід’ємною частиною життя сучасного сільського господарства, допомагаючи забезпечувати якісний та ефективний збір врожаю.
Сьогодні JAGUAR став вибором №1 для фермерів і підрядників у всьому світі завдяки своїй технологічності та економічності. Статистика говорить що кожен другий кормозбиральний комбайн у світі належить до сімейства CLAAS JAGUAR.
Перший самохідний кормозбиральний комбайн CLAAS JAGUAR 60 SF
У наш час самохідний кормозбиральний комбайн став ключовою машиною не лише для численних фермерів і підрядників, а й для всього сільськогосподарського сектору як, наприклад трактор чи комбайн. Він забезпечує оптимальну довжину подрібнення та плющення зерна, а також високу продуктивність і універсальність — чи то для заготівлі високоякісних кормів для виробництва молока та відгодівлі худоби, чи для заготівлі біомаси. CLAAS, як лідер світового ринку, може підсумувати результати півстолітньої історії самохідних кормозбиральних комбайнів JAGUAR, випущених у кількості понад 45 000 одиниць. «Протягом 50 років JAGUAR уособлює інновації, ефективність, продуктивність і надійність, і, безсумнівно, не має собі рівних в сегменті кормозбиральних комбайнів за ці п’ять десятиліть», – говорить Домінік Гроте, старший віцепрезидент з питань самохідних комбайнів. «CLAAS зобов’язаний своєю позицією лідера світового ринку не лише технологічним досягненням і, як наслідок, розробникам та відгукам наших клієнтів. Значною мірою це також і заслуга наших дистриб’юторів та сервісних партнерів, адже кормозбиральний комбайн є ключовою машиною, особливо для підрядників, які високо цінують свій час, тому безперебійна робота, яка забезпечується не лише надійністю, але й високоефективною системою постачання запасних частин та швидким, професійним сервісом, є їхнім вирішальним фактором».
Ювілейний CLAAS JAGUAR 990 TERRA TRAC на міжнародній виставці Agritechnica 2023
Технологічний прогрес і оптимальна ефективність – лише декілька з факторів, що дозволили JAGUAR утримувати свої лідерські позиції на ринку. Високоякісні компоненти з низькими експлуатаційними витратами, першокласний сервіс, що забезпечується дистриб’юторами CLAAS, а також швидка доступність запасних частин грають так само важливу роль. Ці фактори надають клієнтам впевненість, незалежно від того купують вони нову, чи вживану машину. У глобальній торговій мережі CLAAS вживані машини JAGUAR перетинають національні кордони та навіть океани, щоб подрібнити різноманітні культури – від слонової трави або соломи цукрової тростини в Таїланді до лаванди на півдні Франції. Саме через це ніякий інший кормозбиральний комбайн не може працювати так ефективно та довго, як JAGUAR. Тому вживані JAGUAR завжди швидко знаходять своїх нових власників. 
У 1973 році компанія CLAAS зайшла в цей перспективний сегмент ринку з випуском моделі JAGUAR 60 SF. Продажі 120-сильної моделі, що базувалася на ключових компонентах причіпного кормороздавача JAGUAR 60 та зернозбиральних комбайнів того часу, склали 33 одиниці протягом першого року і зросли до 500 машин до моменту завершення виробництва в 1976 році.
З часом стало очевидним, що підрядники хотіли бачити ще потужнішу машину. Відповідь прийшла у 1975 році у вигляді JAGUAR 80 SF. Ця нова модель, розроблена на заводі CLAAS в Бад-Заульгау, мала потужність 213 кінських сил, трійку та четвірку кукурудзяних жаток, вивантажувальний шнек та нову автоматичну систему рульового керування від CLAAS. Важливим нововведенням була можливість відокремлення корпусу живильника від корпусу подрібнювального циліндра, що значно спростило технічне обслуговування. У той же час компанія CLAAS вже працювала над наступником для JAGUAR 60 SF. JAGUAR 70 SF мав більший подрібнюючий циліндр і двигун потужністю 150 або 175 кінських сил на вибір. Він був представлений у сезоні 1976/77 і міг збирати кукурудзу зі стабільною пропускною здатністю 75 тонн на годину.
Кормозбиральний комбайн CLAAS JAGUAR 70SF
Через десять років після випуску JAGUAR 60 SF у 1983 році прийшов час грандіозного технологічного стрибка у вигляді нової серії моделей JAGUAR 600, яка встановила нові стандарти продуктивності, якості подрібнення, а також дизайну. Основними інноваціями стали металодетектор, зернодробарка та прискорювач. Нові двигуни Mercedes-Benz з високим крутним моментом мали низьке споживання палива. Кабіна, запозичена у зернозбиральних комбайнів DOMINATOR була встановлена на сайлент-блоки, забезпечила відмінну ергономіку і звукоізоляцію. Новий важіль управління дозволив керувати кількома функціями без необхідності змінювати положення правої руки оператора. Потужність двигуна досягла 300 к.с., що дозволило косити кукурудзу шириною до 6 рядів, збільшивши ефективність машини. Новий циліндр з ножами для подрібнення, розташованими у вигляді зміщеної літери V, мав значно кращі показники подрібнення силосу. У 1988 році модельний ряд був знову оновлений. JAGUAR 695 MEGA з потужністю 354 к.с. дебютував як нова флагманська модель.
CLAAS JAGUAR 695 MEGA та його власник Geir Ove Torland. Норвегія, 2020 рік.
Поява абсолютно нової серії JAGUAR 800 в 1994 році стала сенсаційною подією, яка вивела CLAAS на новий рівень та підкреслила його претензії на технологічне лідерство – марка, яка була в першості європейського ринку з JAGUAR 600, тепер стала світовим лідером ринку самохідних кормозбиральних комбайнів. JAGUAR 880 з його двигуном на 481 к.с. також був найпотужнішим кормозбиральним комбайном у світі на той час і міг скосити вже 8 рядів кукурудзи однією жаткою. Через рік в асортименті продукції з’явилася модель RU 450 – перша незалежна від рядків кукурудзяна жатка CLAAS з робочою шириною захвату 4,5 м. Завдяки розташуванню двигуна поперечно за задньою віссю, вона могла безпосередньо передавати потужність на подрібнюючий циліндр за допомогою пасової передачі. Він також діяв як противага широкому передньому навісному обладнанню. Потужний прискорювач масси забезпечує тривале і точне вивантаження на вантажівки та причепи навіть через верх транспортного засобу, до якого причеплений причіп. Нова кабіна з вигнутим лобовим склом і сидінням інструктора встановила новий стандарт, особливо щодо кругового огляду і простору. З 1997 р. невеликими серіями було випущено декілька моделей FIELD SHUTTLE – більшість з контейнером, що перекидається набік або назад.
15000-й CLAAS JAGUAR. 1998 рік.
2008 рік приніс наступний якісний стрибок: нова серія JAGUAR 900, яка ще більше розширила межі продуктивності та навіть оснастила модель 980 системою з двома двигунами, здатною розвивати до 830 к.с. Подрібнювальний циліндр нової конструкції V-MAX з ножами у вигляді лопаток став родзинкою завдяки якості подрібнення та очевидним перевагам у технічному обслуговуванні. Нове покоління кабіни забезпечило більший комфорт і зручність для оператора, так само як і опційно доступна AUTO FILL камера і система управління. На додаток до цих переваг, серія 900 отримала високу оцінку завдяки інтелектуальній системі управління двигуном DYNAMIC POWER, яка підлаштовує криву потужності двигуна до виконуваного завдання і забезпечує економію палива до 10% при роботі з частковим навантаженням. З 2012 року наявність опціонально доступного інфрачервоного датчика дозволила безперервно вимірювати вміст сухої речовини та інших складових на додаток до точного документування врожайності для конкретної ділянки – наприклад, для балансу потоку поживних речовин. Система регулювання тиску в шинах з заводу також була доступна не тільки для ведучого, але й для керованого моста, що було унікальною особливістю в сегменті кормозбиральних комбайнів, яка оптимізувала захист ґрунту та підвищила комфорт водіння. У 2014 році багато з цих особливостей також з’явилися в новій серії JAGUAR 800.
У 2001 році JAGUAR 900 став першою моделлю, яка подолала «звуковий бар’єр» у 600 к.с. І знову нова кабіна з цифровим терміналом і сучасним багатофункціональним джойстиком керування випередила конкурентів. Крім того, з 2003 року JAGUAR SPEEDSTAR не тільки збільшив максимальну потужність до 623 к.с., але й став першим кормозбиральним комбайном, який отримав дозвіл на рух по дорогах зі швидкістю 40 км/год.
CLAAS JAGUAR 960 під час заготівлі силосу у господарстві Вінницької області.
У 2015 році компанія CLAAS придбала розроблену в США технологію подрібнення кукурудзи SHREDLAGE® і з того часу пропонує MCC (MULTI CROP CRACKER) SHREDLAGE®, яка доповнює успішну і надзвичайно універсальну систему подрібнення кукурудзи JAGUAR. Подальша оптимізація потоку рослинної маси та шасі JAGUAR 900 у 2017 році супроводжувалася новим поколінням кукурудзяних жаток ORBIS у 2019 році. Через два роки в JAGUAR 900 дебютували автоматичні функції CEMOS, які ще більше підвищили продуктивність і ефективність «великої» серії кормозбиральних комбайнів з Харзевінкеля. Два кормозбиральні комбайни на гусеничному ходу також були додані до модельного ряду CLAAS у вигляді JAGUAR 960 і 990 TERRA TRAC, чия унікальна система захисту поворотної смуги дозволяє використовувати їх як для збирання кукурудзи, так і для збирання трав’янистих культур. Окрім захисту ґрунту, ця система встановлює нові стандарти в управлінні передньою навісною технікою.
Ювілейна машина що випущена до  50-річчя JAGUAR буде демонструватися під час жнив 2024 року, а також на ювілейних заходах JAGUAR, які організовуватимуть обрані дистриб’ютори.
Огляд еволюції CLAAS JAGUAR:
 • 1973 рік: Запуск JAGUAR 60 SF.
 • 1975 рік: Розроблений компанією CLAAS в Бад-Заульгау, JAGUAR 80 SF виводить кормозбиральні комбайни на новий рівень продуктивності завдяки дизельному двигуну V10 на 213 к.с. .
 • 1977 рік: CLAAS виводить на ринок JAGUAR 70 SF як наступника JAGUAR 60 SF.
 • 1983 рік: Абсолютно нове покоління JAGUAR 600 встановлює нові стандарти для самохідних кормозбиральних комбайнів.
 • 1989 рік: JAGUAR 600 S/SL/MEGA з новою кабіною, потужністю до 354 к.с. та ще вищою загальною продуктивністю.
 • 1994 рік: JAGUAR 800 з поперечним розташуванням двигунів, потужністю до 481 к.с. і вперше з 8-рядною кукурудзяною жаткою. Того ж року було побудовано 10 000-й JAGUAR, а також започатковано традицію спеціального забарвлення для відзначення знаменних дат у виробництві JAGUAR.
 • 1997 рік: JAGUAR FIELD SHUTTLE поєднує в собі кормозбиральний комбайн і розвантажувальний контейнер.
 • 1998 рік: CLAAS будує 15 000-й JAGUAR із сенсаційним аерографічним малюнком.
 • 2001 рік: Зміна моделі та новий флагман у вигляді JAGUAR 900 потужністю 605 к.с.
 • 2003 рік: JAGUAR SPEEDSTAR схвалений для руху на швидкості 40 км/год.
 • 2004 рік: Виробництво 20 000-го JAGUAR.
 • 2006 рік: Випуск JAGUAR 900 GREEN EYE потужністю до 623 к.с.
 • 2008 рік: Запуск абсолютно нового модельного ряду JAGUAR 900 з системою DYNAMIC POWER і великою кількістю автоматичних функцій.
 • 2009 рік: 25 000-й JAGUAR – це JAGUAR 980 з подвійним двигуном потужністю 830 к.с.
 • 2011 рік: CLAAS виготовив 30 000-й JAGUAR  зі спеціальним чорним лакофарбовим покриттям.
 • 2012 рік: Вбудована система інфрачервоних датчиків дозволяє точно вимірювати вихід сухої речовини і вимірювати інші складові, такі як сира зола, сира клітковина і цукор, точно для кожної зібраної площі.
 • 2014 рік: Оновлення серії JAGUAR 800 з більшим комфортом, більшою ефективністю та більшою продуктивністю.
 • 2017 рік: Нове покоління JAGUAR 900 має безступінчастий привід передньої навіски та нову концепцію шасі.
 • 2019 рік: CLAAS випускає JAGUAR 900 TERRA TRAC з інноваційними гусеницями з унікальною системою захисту поворотної смуги і одночасно представляє CEMOS AUTO PERFORMANCE для JAGUAR.
 • 2019 рік: 40 000-й кормозбиральний комбайн JAGUAR виготовлено на заводі в Харзевінкелі.
 • 2020 рік: Нові кукурудзяні жатки ORBIS поєднують робочу ширину до 9,00 м з транспортною шириною всього 3,00 м та інтегрованим транспортним захистом: більша безпека на дорозі та значно менший час налаштування.
 • 2022 рік: Запуск на JAGUAR нової системи GPS PILOT CEMIS 1200 для автоматизованого керування та точного землеробства.